Hvem er vi

Det er 20 år siden det første Aski Raski programmet ble solgt, og vi leverer i dag et nettbasert verktøy for intensiv lesetrening. Utviklingen siden oppstarten har vært stor – både når det gjelder innhold og teknologi.

Elever lærer gjennom trening i å høre, finne, skrive og lese lyder, stavelser, enkeltord og setninger. Vi ønsker at flere enklere skal mestre kunsten å lese. Vi vil gjøre en forskjell. Denne visjonen hadde vi da vi startet opp, og den jobber vi videre mot.

Siden starten har over 100 000 elever og lærere logget inn i programmet. I 2022 har nærmere 1500 skoler tatt dette i bruk. Fra å være et enkeltmannsforetak i 2002 er Aski Raski nå en bedrift med åtte ansatte.

Les mer om vår historie.

Vi i Aski Raski ønsker å være tilgjengelige for deg som er bruker av programmet vårt. Har du spørsmål om pedagogiske opplegg eller metodikk? Ta gjerne kontakt med våre dyktige kursholdere. De kan hjelpe deg med hvordan du kan komme i gang med verktøyet og hvordan du kan bruke det i hele klasser, grupper og i arbeid med enkeltelever.

  • Ingrid Ask

    Gründer, programskaper og kursholder
    ingrid@askiraski.no
    Les mer om Ingrid
  • Merethe Bøhn Ask

    Daglig leder
    938 60 672
    merethe@askiraski.no
    Merethe på LinkedIn
    Les mer om Merethe
  • Ingunn Vatshelle Bratberg

    Kursansvarlig og innholdsutvikler
    930 15 276
    ingunn@askiraski.no
    Ingunn på LinkedIn
    Les mer om Ingunn
  • Kristoffer Horst

    Kursholder og innholdsutvikler
    934 64 532
    kristoffer@askiraski.no
    Kristoffer på LinkedIn
    Les mer om Kristoffer
  • Kristoffer Byberg

    Kursholder og innholdsutvikler
    980 18 061
    kristofferb@askiraski.no
    Kristoffer på LinkedIn
    Les mer om Kristoffer
  • Dorthe Garbøl

    Innholdsutvikler Danmark
    +45 60 13 35 90
    dorthe@askiraski.dk
    Dorthe på LinkedIn
    Les mer om Dorthe
  • Ingvild Gramstad

    Illustratør
    Ingvild på LinkedIn
    Les mer om Ingvild
  • Line Skyttegaard Pedersen

    Medarbeider
    line@askiraski.dk
    Line på LinkedIn
    Les mer om Line

Kursholdere

  • Anne Brit Bjørkhaug Farstad

    Kursholder
  • Marie Winther

    Kursholder
  • Grete Styve Kulseth

    Kursholder